Čisti užitak

U finalu poslastica: Federer protiv Nadala!

U finalu velikog turnira u Madridu ljubitelji tenisa doći će na svoje: imat će priliku pratiti sudar dvojice najvećih tenisača današnjice, Rogera Federera i Rafaela Nadala.

Za razliku od Rafaela Nadala, kojem je za plasman u finale ATP turnira Masters 1000 serije u Madridu protiv Novaka Đokovića bilo potrebno više od četiri sata igre, Švicarac Roger Federer je samu završnicu izborio puno lakše i brže.

Tako je Federer za samo jedan sat i 21 minutu igre savladao Argentinca Juana Martina del Potra 6-3, 6-4 i došao do pete pobjede u isto toliko odigranih međusobnih mečeva.

Švicarac je suparniku servis oduzimao dva puta, po jednom u svakom setu, dok svoj početni udarac nije niti jednom gubio, što je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu.

Nedjeljni finale protiv Nadala bit će Federeru tek drugi ove sezone i prvo nakon siječnja i Australian Opena, u kojem je poražen upravo od Španjolca 7-5, 3-6, 7-6(3), 3-6, 6-2.

Feder protiv Nadala ima izrazito negativan skor od 6 pobjeda i 13 poraza, a valja reći da je čak deset od ukupno 19 odigranih mečeva igrano na zemljanoj podlozi kakva je u Madridu, te da je u njih devet slavio španjolski tenisač.

Federer je već jednom uspio osvojiti naslov u Madridu, a jednom je poražen u finalu. Do naslova je došao 2006. godine pobjedom nad Fernandom Gonzalezom, a poražen je godinu kasnije od Davida Nalbandiana. Ali ono što treba spomenuti je da se turnir tada igrao na tvrdoj podlozi, u završnome, jesenskom dijelu sezone.