'Igrao je kao prvak'

Trijumfalan početak: Čilić osvojio Chennai!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić osvojio je ATP turnir u indijskom Chennaiju, nakon sigurne pobjede u finalu protiv indijskog 'iznenađenja' Somdeva Devvarmana, rezultatom 6:4 7:6.

Godina nije mogla bolje početi za Čilića. Marin je na svom prvom turniru sezone odmah došao do naslova i s puno optimizma očekuje Australian Open, koji počinje za tjedan dana.

Na putu do titule Čilić nije igrao s pretjerano jakim igračima. Martina, Istomina i Granollersa je dobio glatko, a protiv neugodnog Srbina Tipsarevića jedva je iščupao pobjedu.

U finalu ga je pak čekao 202. igrač svijeta, Somdev Devvarman, indijski tenisač koji je iznenadio sportsku javnost izvrsnom igrom u Chennaiju i pobjedom protiv Ive Karlovića.

Odigrali smo dobar meč. Možda i nije bio najbolji teniski gledano, ali kroz prizmu borbe svakako jest.

- Čilić
Marin ipak nije dopustio još jedno iznenađenje. U prvom setu čvrsto su obojica držali servis, no kod 5:4 za Čilića Indijac gubi servis, pa automatski i set. Na početku drugog seta naš je tenisač ponovo došao do 'breaka', no Devvarman je senzacionalno uzvratio kad je Čilić kod 5:3 servirao za meč. Ipak, iskustvo je prevagnulo u 'tie-breaku' drugog seta, kojeg je Čilić dobio 7:3.

Zanimljivo, Indijac je imao čak 10 'break' lopti no  iskoristio je samo jednu, dok je Čilić od 4 iskoristio dvije i to je bio ključ pobjede u finalu, uz izvrsnu 13. igru drugog seta, u kojoj je naš tenisač bio nepogrešiv.

Čiliću je ovo drugi osvojeni turnir u karijeri, nakon New Heavena prošle godine.

'Odigrali smo dobar meč. Možda i nije bio najbolji teniski gledano, ali kroz prizmu borbe svakako jest. Pogotovo stoga što je publika pomogla Somdevu vratiti se u meč u drugom setu,' izjavio je Čilić nakon meča.

Njegov protivnik bio je pun hvale.

'Igrao je kao prvak. Ubijao me u drugom setu, no uspio sam se vratiti. Ponajprije zahvaljujući publici, od čije sam se potpore naježio,' kazao je Indijac Devvarman opisujući svoj povratak od 5-2 zaostatka u drugom setu.

Turnir u indijskom gradu igrao se za nagradni fond od 450.000 američkih dolara. Čiliću su pripale 73.000. Usto je odnio i 250 bodova za ATP ljestvicu, što će ga na samom startu sezone svrstati na vodeće mjesto ATP-ove Ljestvice za prvaka uz Andyja Murrayja i Radeka Štepaneka, pobjednika paralelno igranih turnira u Dohi i Brisbaneu.