World Team Cup

Dodig i Zovko ublažili poraz od Srbije

Reprezentacija Srbije pobijedila je Hrvatsku u 1. kolu Plave skupine Svjetskog teniskog kupa koji se igra na zemljanim terenima u Düsseldorfu…

Nakon što je još u nedjelju Srbima prvi bod donio Viktor Troicki pobjedom protiv Ivana Dodiga sa 6-3, 7-6(3), u ponedjeljak je posao zaključio Janko Tipsarević koji je ''otpuhnuo'' s terena Lovra Zovku ne pruživši mu ni najmanje šanse. Osmi igrač svijeta je za samo 46 minuta slavio sa 6-0, 6-0. Iskoristio je šest od sedam prilika za break, po tri u svakom setu, dok 31-godišnji hrvatski tenisač svoju jedinu šansu nije realizirao.

Igra parova tako neće odlučivati pobjednika, ali bi mogla biti važna u slučaju da finalista bude određivala razlika u mečevima ili setovima.

Ivan Dodig i Lovro Zovko pobijedili su Viktora Troickog i Nenada Zimonjića sa 7-6(5), 7-6(4) i tako ublažili poraz Hrvatske od Srbije u 1. kolu Plave skupine Svjetskog teniskog kupa u Düsseldorfu

Podsjetimo, u nedjelju je Troicki pobijedio Dodiga, a danas je Janko Tipsarević sa 6-0, 6-0 deklasirao Zovka i osigurao pobjedu Srbiji. Pobjeda u paru Hrvatskoj bi eventualno mogla biti važna ukoliko nakon tri odigrana kola dođe do kruga u borbi za prvo mjesto i plasman u finale.

U prvom su setu oba para napravila po dva breaka, a u drugom jedan, tako da je je tie-break odlučivao u oba navrata. Hrvatski su se tenisači pritom pokazali spretnijima.