Nevjerojatne scene

Nalbandian udario suca, Čiliću dodijeljen naslov u Queensu!

Pogledajte nevjerojatnu scenu i težak ispad Argentinca.

Marin Čilić osvajanje naslova u Queen's Clubu ove godine zasigurno će ubrojiti u najčudnije osvojeni turnir. Naime, do naslova je došao nakon što je glavni sudac diskvalificirao njegovog protivnika, Argentinca Davida Nalbandiana pri rezultatu 4:3 u drugom setu za našeg tenisača, nakon što je Argentinac osvojio prvi set 7:6.

Bijesan zbog drugog uzastopnog gubitka svog servisa opalio je 39. tenisač svijeta nogom snažno po panou koji ograđuje prostor u kojem sjedi linijski sudac. Njegov je udarac lakoćom probio pano i Nalbandian je pogodio linijskog suca, ni krivog ni dužnog, u goljenicu desne noge.

Linijski sudac je zbog ozljede morao napustiti teren, a glavni sudac je slijedio pravilnik i prekinuo meč diskvalificiravši Nalbandiana zbog nesportskog ponašanja, čime je automatski Čilić postao pobjednik i osvojio svoj prvi ovosezonski i sedmi ukupno turnir u karijeri.

Publika je protestirala zbog tog poteza glavnoga suca, ali dodjela pehara je išla dalje dok je Čilić sjedio u čudu, a Nalbandian vrtio glavom u nevjerici.

''Slažem se da sam pogriješio, ali bio sam jako frustriran na terenu i ponekad je to teško kontrolirati. Ponekad svi griješe, a ja nisam osjećao da je sve moralo tako završiti'', komentirao je Nalbandian nakon diskvalifikacije u finalu zbog nesportskog ponašanja.

Direktor Queen's Cluba Chris Kermode objasnio je odluku suca za BBC:

''To je jedna od onih zaosta nesretnih stvari. Bio je to nevjerojatan finale, najbolji meč cijelog tjedna. Nalbandian je iz frustracije udario pano koji je odletio i udario linijskog suca. Prilično je ozbiljno ozlijeđen. Prekršaj je odmah dosuđen. Nalbandian jasno žali zbog onog što je učinio, bila je to čista slučajnost, ali takve se stvari događaju. Razočaravajuće je da meč ovako završi, ali mi smo pod vladavinom ATP-a.''

Bio je ovo šesti međusobni ogled Čilića i Nalbandiana, a druga pobjeda bit će pripisana uz ime hrvatskog tenisača.(I.Š./TS/VLM)