Hrvatska u četvrtfinalu

Tenisači dovršili posao protiv Čilea

Hrvatska teniska reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetske kupine Davis Cupa nakon pobjede u igri parova čime je Hrvatska u Poreču došla do nenadoknadivog vodstva od 3:0 protiv Čilea.

Hrvatski par Mario Ančić -Marin Čilić su nakon dva i pol sata igre u četiri seta sa 6:3, 6:3, 3:6, 6:4 svladali čileansku kombinaciju Nicolas Massu-Paul Capdeville.

Hrvatski par je s lakoćom dobio prva dva seta, a u trećem su odmah uzeli servis Čileancima i poveli sa 1:0. No, umjesto rutinskog dovršetka meča hrvatskom paru je pala koncentracija i u trećem setu su svoj početni udarac gubili čak triput.

U zadnjem setu Hrvatska je dočekala svoju šansu u 10. gemu, kada je na servisu bio Capdeville, puno slabija polovica čileanskog para, i uz četvrtu iskorištenu meč-loptu došla do konačne pobjede i prolaska u četvrtfinale.

Hrvatska u četvrtfinalu čeka boljega iz dvoboja SAD-Švicarska, u kojem je trenutni rezultat 1:1. Ukoliko prođu Amerikanci, Hrvatska će biti domaćin četvrtfinalnog dvoboja.

Zadovoljni nakon trijumfa

'Što smo zacrtali to smo i ostvarili. Izborili smo četvrtfinale i to je najvažnije. Nije nam bilo lako igrati nakon što su mnogi poslije otkaza Fernanda Gonzaleza bili uvjereni da ćemo u subotu voditi 3:0. No, profesionalno smo sve odradili', rekao je Mario Ančić.

'Do izražaja je došla naša pojedinačna kvaliteta. Bilo je najvažnije da steknemo početnu prednost i kasnije je sve išlo prema planu. U trećem setu nam je malo pala koncentracija, ali uz podršku momčadi na klupi i publike opet smo se podigli i došli do pobjede', rekao je Čilić.

U nedjeljnim pojedinačnim dvobojima (početak u 12 sati) igrat će Roko Karanušić i Ivo Karlović.