Meč za plakanje

Srbin Troicki koban za 'katastrofalnog' Ljubičića

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira u Zagrebu. Pobjednika ovog turnira iz 2006. godine, te finalistu iz 2007. i 2008. je u 2. kolu sa 6-4, 5-7, 6-4 svladao Srbin Viktor Troicki.

Bio je ovo četvrti međusobni dvoboj Ljubičića i Troickog i druga pobjeda srpskog igrača.

Trocki zbilja nije ništa posebno, sve su to neke čudne lopte od jedva 100 na sat, a on je cijeli meč samo trčao i vraćao, to je bila njegova dobitna taktika. Kada sam ja pravi, onda je rezultat 6:1, 6:1 za mene kao u Pekingu.

Ljubičić je dekoncentrirano ušao u meč i izgubio svoj servis odmah u prvoj igri. Nažalost, odličnim servisima Troicki mu nije dozvolio niti priliku za povratak izgubljenog.

Kada je Ljubičić i u prvoj igri drugog seta ponovno izgubio servis, činilo se da će dvoboj biti brzo riješen. No, odličnom igrom u četvrtoj igri naš je predstavnik vratio break, te je kod svog vodstva 6-5 uspio iskoristiti drugu break-loptu, ujedno i set-loptu, te poravnati rezultat.

U prvom gemu trećeg seta Ljubičić je napokon uspio zadržati svoj početni udarac spasivši 15-40, da bi breakom za 3-1 prvi puta stigao do prednosti u meču. Ta je prednost kratko trajala, odmah u sljedećoj igri je izgubio servis, da bi kod rezultata 4-4 Troicki odlično pritisnuo našeg igrača, ostvario novi break, te potom uvjerljivo odservirao za meč.

'Ne znam razlog, ali bi bilo pomalo tužno da sam ovakvom igrom dobio meč. Baš nijednom segmentu svoje igre ne bih dao prolaznu ocjenu, sve je bilo katastrofalno. Ipak, ako je nešto pozitivno, onda je to činjenica da je dvoboj bio neizvjestan i da sam vodio 3:1 u trećem setu. Sve ostalo je za plakanje i zaborav', kazao je Ljubičić nakon meča.

Umjesto da pohvali svog protivnika koji ga je savladao usred Zagreba, Ljubo je bahato 'popljuvao' Troickog.

'Trocki zbilja nije ništa posebno, sve su to neke čudne lopte od jedva 100 na sat, a on je cijeli meč samo trčao i vraćao, to je bila njegova dobitna taktika. Njemu je ipak bilo lakše jer nije favorit i nije imao što za izgubiti, a kada sam ja pravi, onda je rezultat 6:1, 6:1 za mene kao u Pekingu. Ja sam stvarno bio očajan, valjda mi se prvi puta u karijeri dogodilo da lagani bekhend vratim tako da pogodi prvo moje polje,' zaključio je Ljubičić.