Čeka ga prvi nositelj

Sjajni Delić u 46 minuta pomeo Browna za četvrtfinale Düsseldorfa

Hrvatski 20-godišnji tenisač Mate Delić pobijedio je u osmini finala ATP 250 turnira u Düsseldorfu naturaliziranog Nijemca Dustina Browna 6:3, 6:0 za samo 46 minuta igre...

Mate Delić, 211. tenisač ATP ljestvice, nastavio je svoj odlični niz u Düsseldorfu. Računajući i kvalifikacije, protiv Browna je ostvario petu uzastopnu pobjedu na turniru bez izgubljenog seta.

Nakon što je u 1. kolu svladao Poljaka Michala Przysieznog 7:5, 7:5, što mu je bila prva pobjeda u karijeri u glavnom ždrijebu nekog ATP turnira, Splićanin je odigrao izvrstan meč protiv Dustina Browna, 87. igrača svijeta koji je dobio pozivnicu za glavni turnir, te je uz samo tri izgubljena gema izborio ulazak među osam najboljih. Realizirao je 4 od 6 prilika za break, te je spasio jedinu break-loptu svog suparnika.

Za polufinale će Delić igrati protiv prvog nositelja i 29. igrača svjetskog poretka, Nijemca Philipa Kohlschreibera, koji je sa 6:3, 6:1 dobio Rusa Tejmuraza Gabašvilija.

Podsjećamo, ranije je 35-godišnji Ivo Karlović u osmini finala pobijedio Srbina Nikolu Milojevića (18) sa 6:4, 7:5 poslije jednog sata i 12 minuta igre. Po jedan break u svakom setu bio je Karloviću dovoljan za pobjedu. Ispalio je naš tenisač 11 asova, a svome mlađahnom suparniku nije pružio nijednu priliku za break.

U četvrtfinalu će 49. reket svijeta igrati protiv pet mjesta slabije rangiranog Argentinca Juana Monaca. Branitelj naslova je u 2. kolu deklasirao drugog nositelja Marcela Granollersa sa 6:1, 6:2. Karlović i Monaco odigrali su dosad jedan međusobni meč, prije tri godine u Montrealu, a slavio je naš tenisač.

Turnir u Düsseldorfu igra se na zemljanoj podlozi uz nagradni fond od 426.605 eura.