Sve bliže vrhu

Šarapova uz puno muke u 3. kolu

Ruskinja Marija Šarapova, nekad najbolja tenisačica svijeta, a danas 102. igračica WTA ljestvice, plasirala se u treće kolo drugog Grand Slam turnira sezone, Roland Garrosa pobjedom nad sunarodnjakinjom Petrovom.

Dvanaest mjeseci nakon što je na Roland Garrosu nastupila u ulozi prve nositeljice, Šarapova je u drugom kolu kao nepostavljena igračica slavila protiv sunarodnjakinje Nadje Petrove, 11. nositeljice, rezultatom 6-2, 1-6, 8-6 nakon dva sata i 12 minuta borbe.

Sljedeća protivnica Šarapove, koja podsjećamo igra tek svoj drugi turnir nakon devetomjesečne pauze radi ozljede desnog ramena, bit će Kazahstanka Jaroslava Švedova (96. na WTA ljestvici).

Trostruka Grand Slam pobjednica je u trećem setu protiv Petrove imala zaostatak od 4-2, ali se uspjela na kraju vratiti i izboriti plasman dalje na turniru na kojem je najdalje dogurala 2007. godine kada je igrala polufinale.

Spomenimo i da će protivnik našeg Čilića u 3. kolu biti Čeh Radek Štepanek, koji je dobio Montcourta 6:4 4:6 6:4 6:4.