Šangaj: Ljubo bolji od Verdasca, ušao u osminu finala!

Ivan Ljubičić, jedini preostali hrvatski tenisač na jakom ATP turniru u Šangaju, pobijedio je u 2. kolu devetog tenisača na svijetu, Španjolca Fernanda Verdasca, sa 6-4, 7-6(6)...

Jedan sat i 33 minute je Ljubičić proveo na terenu za drugu pobjedu u tri ogleda protiv odličnog Španjolca, no ovom je prilikom bespotrebno produžio meč za petnaestak minuta na turniru Masters serije 1000.

Naime, Ljubičić je u prvom setu iskoristio prvu set loptu (break loptu) kod 5-4, te je u drugom odjurio na 5-2. U tom trenutku, na servis Verdasca, je imao prvu meč loptu, ali ju nije iskoristio.

Potom je lako izgubio svoj servis, te je dozvolio ljevorukom Španjolcu da servira i dobije gem za 5-5. Meč je ušao u neizvjesnost tie-breaka gdje je Ljubičić imao stalnu prednost, ali je sve uporno uspijevao izgubiti.

Imao je 5-2 i dva servisa, ali je oba izgubio. Potom je došao do 6-4 i nove dvije meč lopte, ali niti njih nije iskoristio. Uspio je u četvrtoj slomiti Verdasca i tako se plasirati u 3. kolo gdje ga čeka Gael Monfils.

Francuz je dobio Lleytona Hewitta nakon preokreta (4-6, 6-4, 6-2), s tim da je Australac u trećem setu vodio 2-0, a Monfils je nanizao šest gemova.

U karijeri su Monfils i Ljubičić igrali pet puta, Francuz vodi s 3-2, a posljednji put su se sreli u Roland Garrosu (2008.) kada je Monfils dobio s 3-1 u setovima.

Po osam aseva su u meču imali i Ljubičić i Verdasco, s tim da je Ljubičić osvojio čak 36 od 42 poena nakon prvog servisa. Ova pobjeda, kao i raniji nastupi u Pekingu (četvrtfinale) su novi dokaz povratka u pravu formu hrvatskog tenisača.