Nastavili sa sjajnim igrama

Roland Garros: Šarapova i Murray lako

Ruska tenisačica Marija Šarapova lakoćom je izborila plasman u osminu finala Roland Garrosa pobjedom u 3. kolu protiv Kineskinje Shuai Peng 6-2, 6-1...

Druga nositeljica tako je nastavila sa sjajnim igrama na pariškoj zemlji u dosadašnjem dijelu turnira. Naime, ukupno je dosad u tri odigrana meča izgubila kombinirano tek pet gemova, a na terenu je provela tek dva sata i 54 minute.

Za pobjedu protiv Peng bilo joj je potrebno 66 minuta u novoj demonstraciji snage i preciznosti. Sljedeća protivnica Šarapovoj u osmini finala bit će nepostavljena Čehinja Klara Zakopalova.

U konkurenciji tenisača četvrti nositelj Andy Murray također je lako izborio plasman u osminu finala pobjedom nad Kolumbijcem Santiagom Giraldom 6-3, 6-4, 6-4. Škot nije ispustio svoj servis niti jednom, osvojivši 85% poena nakon prvog početnog udarca.

Murray je tako izborio osminu finala u Parizu i četvrtu godinu zaredom, a sljedeći protivnik bit će mu 17. nositelj Francuz Richard Gasquet, koji je u 3. kolu nadigrao 33-godišnjeg njemačkog kvalifikanta Tommyja Haasa 6-7(3), 6-3, 6-0, 6-0 i izjednačio svoj najbolji doseg na turniru iz prošle godine. (TS)