breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
Starace namučio Noleta

Roland Garros: Nalbandian izgubio i divljao, Bogomolov zaradio zvižduke

Ponedjeljak je na Roland Garrosu donio mnogo uzbuđenja, kao i određenih iznenađenja, kako u ždrijebu tenisača, tako i kod tenisačica...

Prvi svjetski tenisač Novak Đoković se dosta dugo mučio protiv Potita Staracea. Set i pol je Talijan bio posve ravnopravan suparnik, ali je unatoč tome bio u setu zaostatka (izgubljen tie-break prvog seta). No, vidljivo je bilo da fizički Starace ne može izdržati Đokovićev tempo, te je sredinom drugog seta silno pao u svojoj izvedbi. Do kraja meča je skupljao gemove i na kraju je Srbin slavio sa 7-6(3), 6-3, 6-1.

Jedini nositelj koji je u ponedjeljak ispao bio je 15., Španjolac Feliciano Lopez. Predao je meč kod 0-5 Florentu Serri, a predao je i Alex Bogomolov i to nakon četiri sata i 18 minuta velike borbe protiv domaćeg starosjedioca Arnauda Clementa. Vrijeme predaje je definitivno krajnje bizarno - Bogomolov je prema mreži krenuo u trenutku kada je morao servirati i spašavati meč-loptu.

Propisno je Bogomolov zbog svoje geste izviždan od svih gledatelja, makar je Clement stao u zaštitu svog suparnika i molio publiku da se smiri. Inače, tijekom meča je Bogomolov više puta tražio tretman zbog ozljede lista noge.

Francuzi su imali sjajan dan, pa su osim Clementa prošli još Simon, Llodra i Mathieu koji je okrenuo 0-2 u setovima protiv Nijemca Phaua.

Iznenađenje je poraz Davida Nalbandiana u četiri seta (6-3, 5-7, 6-4, 7-5) od prosječnog Rumunja Adriana Ungura. Argentinac je opet izgubio više puta kontrolu na terenu, pa je tako bacao rekete, urlao, svađao se...

Kod tenisačica su ispale dvije postavljene Njemice - 12. Sabine Lisicki i 30. Mona Barthel. Posebno je iznenađenje poraz ove potonje koja je u tjednima prije Roland Garrosa igrala sjajno. No, ovom je prilikom uhvatila dva gema (1-6, 1-6) protiv Amerikanke Lauren Davis.

Nekako je pobjedu iščupala Flavija Pennetta protiv Su Wei Hsieh iz Tajvana. Izgubila je Pennetta prvi set u tie-breaku, a spašavala je i minus u drugom setu, da bi dobila 6-7(3), 6-4, 6-2. (TS)