Kraj za Marina

Roddick zaustavio seriju Federera, Čilić poražen od Del Potra

Pobijedio je Juan Martin del Potro Marina Čilića 6-3, 7-6(3) u dvoboju trećeg kola ATP-ova turnira u Miamiju nakon sata i 48 minuta igre...

Slavio je Argentinac četvrti put u njihovu šestom dvoboju. Bolje je servirao i manje griješio.

Prvi je set najbolji hrvatski tenisač odigrao očajno izgubivši čak dva servis-gema. Stvorio mu je Argentinac break-priliku već u prvom gemu, a realizirao je već u trećem, što je ponovio još jednom tijekom seta.

Čilić je odlično odgovorio na početku drugog seta povevši na Argentinčevu servisu 1-0, no 11. se nositelj vratio u igru, te dobio tie-break zahvaljujući pet neprisiljenih pogrešaka hrvatskog tenisača.Bio je to inače njihov prvi tie-break ikad. Odigrali su prethodno 18 setova bez potrebe za 13. igrom.

Bio je ovo Čiliću tek četvrti meč ove sezone i treći poraz. Nastupio je na Key Biscayneu na svom trećemu ovogodišnjem turniru ne računajući Challenger u Dallasu prije dva tjedna.

Novi okršaj dvojicu vršnjaka, 23-godišnjaka između čijih je rođendana samo pet dana razlike, očekuje za uskrsni vikend u Buenos Airesu, u četvrtfinalnom dvoboju Davis Cupa.

Da su Roger Federer i Andy Roddick svaki svoj međusobni meč igrali u Miamiju, vjerojatno ne bi trenutačno rezultat u međusobnim ogledima bio strašnih 21-3 za švicarskog tenisača. Dvije od tri pobjede Roddick je proslavio u Miamiju. Prvu 2008. godine, a drugu u ponedjeljak navečer kada je u 3. kolu slavio protiv trećeg tenisača na svijetu sa 7-6(4), 1-6, 6-4. Meč je trajao točno dva sata.

U prva dva seta Roddick nije imao niti jednu break-priliku, ali je bio itekako u igri s 1-1 u setovima. Dobio je prvi set u tie-breaku (7-4) spasivši Federerove dvije break-lopte u toj dionici. U drugom se setu Federer "naljutio", pa je Roddicku dopustio osvajanje tek jednog gema, a treći set je započeo u istom ritmu. Federer je u prvom gemu došao do tri vezane break-prilike (0-40), ali ih nije iskoristio. To ga je, sigurno, djelomično uzdrmalo jer je prvi put u meču pao na svom servisu nakon toga. Imao je Federer još jednu break-priliku za povratak u meču, no i nju je Roddick spasio, te ostatak meča na svom servisu odradio savršeno.

Roddick je ovim prekinuo niz Federera od šesnaest pobjeda, pri čemu je Švicarac osvajao turnire u Rotterdamu, Dubaiju i Indian Wellsu. Isto tako, nakon 77-0 Federer je izgubio prvi meč od tenisača koji je u tom trenutku bio plasiran slabije od 20. mjesta na ATP ljestvici.

Serena je na početku dana prošla osminu finala WTA turnira u Miamiju (protiv Stosur), a nekoliko sati kasnije je isto učinila i njena starija sestra. Venus je sa 6-7(4), 6-2, 6-2 svladala Anu Ivanović. (TS)