Realovac Rafa apsolutni vladar Barcelone

Prvi tenisač svijeta Rafael Nadal po peti put je zaredom osvojio ATP turnir u Barceloni, te je ponovio isto ono što je napravio prije tjedan dana u Monte Carlu...

I na tom turniru je slavio pet puta zaredom. Isto tako, finalnom pobjedom protiv sunarodnjaka Davida Ferrera 6-2, 7-5 (nakon jednog sata i 45 minuta) je došao do 26. pobjede zaredom na zemljanoj podlozi.

U taj niz su uračunate četiri pobjede u Davis Cupu, kao i predaja Davida Nalbandiana na ovom turniru u četvrtfinalu.

Bio je ovo jubilarni deseti meč Nadala i Ferrera, nakon kojeg prvi tenisač svijeta ima omjer 7-3. U prvom setu je Nadal apsolutno dominirao, te je lakoćom dobio taj dio meča 6-2. No, u nastavku finala je David Ferrer bio pravi suparnik, te je u najmanju ruku bio ravnopravan tijekom drugog seta.

No, pokleknuo je Ferrer u ključnom trenutku. Kod 5-5 nije zadržao svoj servis, te je Nadal nakon toga suvereno odservirao za 35. osvojeni ATP turnir u karijeri. Nadal je imao tijekom meča 13 break šansi (šest ih je realizirao), dok je i Ferrer prijetio, te je od sedam iskoristio tri.