Prokleta je Amerika: Čiliću ne ide, pa ne ide

Marin Čilić zaustavljen je u 2. kolu ATP Masters 1000 turnira u Cincinnatiju. Svladao ga je Španjolac David Ferrer 7-6(4), 6-2 nakon 92 minute igre...

Bio je to treći susret ove dvojice tenisača, a i prethodna dva su odigrali ove godine, također na betonu. U ovom meču je Ferrer, trenutno 19. tenisač svijeta, nastavio svoj napredak u susretima protiv Čilića, svladavši ga u dva seta.

Sve je odredio prvi set u kojem je hrvatski tenisač imao svoje prilike, ali ih nije iskoristio. 20-godišnji Ćilić, najmlađi sudionik glavnog turnira u Cincinnatiju, već je u trećem gemu stigao do dvije break prilike, svoje jedine dvije u meču, no nije ih realizirao.

Nakon poraza u 1. kolu Washingtona i Montreala, Čilić je u Cincinnatiju dobio samo jedan meč

U tie-breaku je Čilić dva puta imao mini-break prednosti, poveo je s 3-1, a nakon promjene strana kod 3-3 je oduzeo još jedan servis 27-godišnjem Španjolcu. No, nakon toga je do kraja seta ostao bez poena. Zadnja četiri poena u tie-breaku Čilić je odigrao jako loše, dva puta je izbacivao u veliki aut. Isti mu se scenarij dogodio i prošlog tjedna u Montrealu u 1. kolu u tie-breaku protiv Rusa Mihaila Južnija, i tada je imao 4-3 uz dva servisa, samo da bi ostao bez poena.

Tada je dobio prvi set, ali je izgubio meč, a ovoga puta je potpuno potonuo nakon prvog seta, kojeg je okončao s 20 neforsiranih pogrešaka. U drugom setu je Ferrer napravio dva breaka, a Čilić je na Španjolčev servis uzeo samo četiri poena.

Nakon poraza u 1. kolu Washingtona i Montreala, Čilić je u Cincinnatiju dobio jedan meč, Španjolca Juana Carlosa Ferrera, ali je zapeo već na njegovom sunarodnjaku Davidu Ferreru, koji će za sljedećeg protivnika imati pobjednika meča između Švicarca Rogera Federera i Argentinca Josea Acasusa.

Ivan Ljubičić i Ivo Karlović odigrat će svoje susrete 2. kola danas. Obojica će nastupiti u prvim mečevima dana, u 17 sati po hrvatskom vremenu. Ljubičić će igrati protiv četvrtog svjetskog igrača Srbina Novaka Đokovića na središnjem terenu. Karlović će, pak, za 3. kolo igrati protiv Francuza Paul-Henrija Mathieua na terenu broj 3.