Fenomenalan uspjeh

Mlada Splićanka Petra Martić u 2. kolu Roland Garrosa!

Nakon tri pobjede u kvalifikacijama, 18-godišnja Petra Martić prošla je u 2. kolo Roland Garrosa pobjedom nad Talijanskom Marom Santangelo 6-4, 6-2.

Iako je Martićeva bila u nešto podređenijem položaju tijekom prvog seta, kao da joj je pomogla kiša koja je prekinula meč kod 2-1 za Talijanku. Nakon prekida Martić je spasila dvije break prilike, i kod 4-4 iskoristila svoju priliku za break i nakon toga odservirala za prvi set (6-4).

U drugom setu je naša tenisačica kontrolirala situaciju od samog početka, pa je tako već u prvom gemu oduzela servis Talijanki. Kod 3-1 je još jednom iskoristila slabost Santangelo čime je i riješila pitanje pobjednice.

Martić je iskoristila tri od pet break prilika, dok je Santangelo ostala bez breaka tijekom četiri prilike.

U 2. kolu suparnica će joj biti Kanađanka Aleksandra Wozniak, koja je u Roland Garrosu postavljena za 24. nositeljicu.

Wozniak je u 1. kolu pobijedila Rumunjku Niculescu 6-4, 4-6, 6-3, a u karijeri Martić i 21-godišnja Kanađanka nisu nikada igrale. Uspon je na WTA ljestvici (do 24. mjesta) Wozniak napravila krajem prošle i početkom ove godine.