breaking news !: Ustavni sud: "Milanović ne može biti ni mandatar ni predsjednik Vlade ni ako podnese ostavku"
Federer u lovu na Roland Garros

'Osjećam pritisak, ali moram ostati miran'

Švicarski tenisač Roger Federer još je bliže osvajanju prvog naslova pobjednika u Roland Garrosu, jedinom Grand Slamu koji mu nedostaje, nakon ulaska u polufinale. No, pritisak uloge favorita nije lako izdržati...

Ove godine Federer ima šanse, jer Rafaela Nadala više nema u turniru, a ni uvijek opasni Novak Đoković nije na njegovom putu.

U četvrtfinalu je Švicarac, koji lovi 14. Grand Slam naslov u karijeri, po čemu bi se izjednačio s legendarnim Peteom Samprasom, pobijedio Francuza Gaela Monfilsa 7-6(6), 6-2, 6-4.

'Moram ostati miran i koncentriran. To je sve. Znam da sam favorit u ostatku turnira i to je, vjerujte mi, pritisak. Ali dobro sam ga podnio protiv Monfilsa u meču koji nije bio jednostavan prije no što je počeo. Za mene se sve prilično pojednostavnilo nakon prvog seta,' rekao je Federer.

U polufinalu će Federer igrati protiv Argentinca Juana Martina del Potra, petog igrača na svijetu. Dosad su njih dvojica igrali pet mečeva i Del Potro nikada nije niti set uzeo.

'Sretan sam, ali sada je ispred mene najveći mogući ispit. Znam što mogu očekivati protiv Federera, znam i da sam sve mečeve dosad izgubio. Znam što moram raditi, ali pitanje je kako će izgledati taj meč. Borit ću se i to je to,' rekao je Del Potro nakon pobjede u tri seta protiv Tommyja Robreda.