Ljubičić i Čilić preko Nijemaca do četvrtfinala

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale ATP turnira u Lyonu, nakon 6-3, 3-6, 6-3 pobjede protiv Nijemca Nicolasa Kiefera. A Marin Čilić, prvi hrvatski reket i trinaesti igrač na ATP ljestvici, potvrdio je i u drugom kolu status prvog nositelja na dvoranskom ATP turniru u Beču...

Jedan sat i 42 minute su trebale 30-godišnjem Ljubičiću da pobijedi dvije godine starijeg suparnika, kojeg je ranije pobijedio u sva tri međusobna meča na ATP turnirima. Istina, pobjede su ostvarene dva puta 2002. godine i jednom 2006., ali je Ljubičić i dalje zadržao dominaciju protiv Kiefera.

U meču je Nijemac, trenutačno 98. igrač na svijetu, imao samo jednu break loptu, ali je ona bila dovoljna da zakomplicira meč i odvede ga u treći set.

Prvi set je Ljubičić osvojio gotovo rutinski, bez ikakve dramatike. Nije dopustio Kieferu niti blizu svog servisa, a do breaka je došao za vodstvo 4-2.

U drugom je Kiefer krenuo s breakom, a hrvatski tenisač je u gemu kod 3-1 za suparnika propustio čak šest break lopti. Naplatio je te neiskorištene šanse u trećem setu. Kod 3-3 je prvo spasio 0-30, potom je došao do breaka (5-3), a nakon svega je bez izgubljenog poena odservirao za meč.

U meču je Ljubičić imao čak 27 aseva, te je imao iskorištenost break prilika 2-11. U četvrtfinalu će igrati protiv domaćeg tenisača Florenta Serre. I s njim je igrao tri puta u karijeri Ljubičić i sva tri puta je proslavljao pobjedu.

Čilić je sa 7-6(7), 6-4 pobijedio njemačkog tenisača Daniela Brandsa, inače 125. igrača na svijetu. Male probleme Čilić je osjetio tek u prvom setu, makar se doimao mirnim čak i u trenucima kada je morao spašavati set loptu jakog servera Brandsa.

Hrvatski tenisač je prvi došao do breaka u prvom setu (za 5-3), ali je odmah nakon toga vratio Brandsa u igru. Spasio je 15-40, ali nije i treću break loptu u tom gemu.

Prvi set je tako otišao do tie-breaka, gdje je Čilić imao startni mini-break, ali je morao i spašavati set loptu kod 6-5 (na svom servisu). Nakon što je dobio trinaestu igru 9-7, u drugom je već kod 1-1 oduzeo početni udarac suparniku i nakon toga lako priveo meč kraju.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv pobjednika iz meča između Austrijanca Daniela Koellerera i Španjolca Feliciana Lopeza (šesti nositelj).

Protiv Brandsa je Čilić ispustio samo tri poena nakon prvog servisa (osvojio je 30 od 33), te je odservirao sedam aseva, uz 2-8 iskorištenost break prilika za 94 minute igre.