'Oprostite što sam ga izbacio'

Novo iznenađenje na Roland Garrosu: Pobjedom karijere izbacio Federera!

Latvijac Ernests Gulbis, 17. tenisač svijeta, pobijedio je u osmini finala Roland Garrosa četvrtog nositelja, Švicarca Rogera Federera 6-7(5), 7-6(3), 6-2, 4-6, 6-3…

Federer je nakon osvojenog prvog seta u tie-breaku imao servis za vodstvo 2-0 u setovima kojeg nije iskoristio. Platio je vrlo skupu cijenu zbog te propuštene prilike. Gulbis je dobio drugi set u tie-breaku, nakon toga i treći. Sedamnaesterostruki Grand Slam pobjednik se vratio u četvrtom setu u igru, ali je u drugom gemu petog seta izgubio servis. Do kraja meča nije izborio niti jednu break-loptu, odnosno priliku za povratak.

Bio je to četvrti ogled ove dvojice igrača i druga pobjeda Gulbisa, koji je imao 11 izravnih poena više (53-42) i šest neforsiranih pogrešaka manje (53-59).

''Najveća pobjeda moje karijere. Hvala publici, oprostite što sam pobijedio Rogera, znam koliko svi navijate za njega, ali to je sport. Znam da me protiv Tomaša Bedrycha u četvrtfinalu čeka jako težak posao. Nadam da ću u tom meču imati više navijača'', rekao je sretni Latvijac odmah nakon meča na terenu.

Čeh Tomaš Berdych, Gulbisov protivnik za polufinale, odličnom je igrom iz turnira izbacio Amerikanca Johna Isnera 6-4, 6-4, 6-4. Berdych je prednjačio čak i u asovima (11-7), koji bi trebali biti Isnerovo jače oružje. Visoki Amerikanac je imao samo dvije break-lopte u cijelom dvoboju, jednu kada je Berdych servisao za meč, ali niti jednu nije uspio realizirati. Koliko je Berdych bio dobar, najbolje će pokazati podatak da je imao 36 izravnih poena i samo 13 neforsiranih pogrešaka. (TS)