breaking news !: UŽIVO Grbin oštro po Ustavnom sudu: "Šeparović misli da vlast pripada njemu. Popišali su se na sve nas"

Novi poraz: Čilić dopustio gaženje u trećem setu

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je u 1. kolu ATP turnira u Montrealu od Rusa Mihaila Južnog u tri seta 4:6, 7:6 (4), 6:1 nakon skoro dva i pol sata borbe.

Južni se još jednom pokazao neugodnim za Čilića, pobijedivši ga i u trećem međusobnom dvoboju i opet na betonu. Čilić je za razliku od prethodna dva poraza u Marseilleu i Chennaiu sada Južnom uzeo set, a popustio je i veliku priliku da konačno porazi Južnog jer je u 'tie-breaku' drugog seta vodio s 4:3, uz dva svoja servisa.

U prvom setu Južni je prvi napravio 'break' za 4:3, a Čilić odmah uzvratio u sljedećoj igri, ponovivši to i u desetom gemu za dobitak seta od 6:4. U drugom setu navlas ista situacija, Rus oduzima Čilićev servis za 4:3, Međugorac odmah vraća, ali opet gubi servis kod 5:5. Čilić se ponovno spasio 'breakom' u 12. igri i izborio 'tie-break' u kojem je vodio s 4:3, ali je potom izgubio oba svoja servisa. U trećem setu naš se tenisač gotovo predao i Rus je lako došao do dobitka seta, a time i meča.

Čilića nije išao servis, imao je jedva 50 posto ubačaja prvoga, šest aseva i pet dvostrukih pogrešaka.

Na turniru u Montrealu u utorak nastupa Ivo Karlović.