Neviđena teniska sramota: Dodig bacio pehar u zid!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije materijalizirao odličan tjedan u danskom Koldingu na ATP Challenger turniru. Čak štoviše, izrežirao je dosad neviđen scenarij na teniskim terenima...

Dodig, inače 192. tenisač ATP ljestvice i šesti nositelj turnira, imao je mnogo prilika za pobjedu u finalu protiv Britanca Alexa Bogdanovica, no nije uspio do kraja slomiti suparnika.
Dobio je prvi set 6-3, imao je mnoštvo šansi u drugom, ali je na kraju izgubio tie-break tog seta (9-7), kada je započelo njegovo čudno ponašanje.

Nakon izgubljenog drugog seta krenuo je izvan dvorane, prema toaletu, te je usput nešto dobacio linijskom sucu. S obzirom da se prilično vjerno čulo ono što je hrvatski tenisač rekao (od strane druga dva linijska suca), brzo su se u dvorani skupili vrhovni sudac turnira, glavni sudac i linijski, a epilog je bila diskvalifikacija Dodiga.

No, to hrvatskom tenisaču nije bilo dovoljno, te je još veću sramotu izazvao prilikom dodjele nagrada. Kao finalist je dobio svojevrsnu vazu kao nagradu, nakon čega je upitao: 'je li ovo nagrada za drugo mjesto?'.

Nakon što je dobio potvrdni odgovor, bacio je vazu u zid i napustio dvoranu.

'Iznimno mi je žao što je cjelokupni turnir završio na ovakav način. Iskreno, nikada ništa slično nisam vidio na teniskim terenima', rekao je 25-godišnji pobjednik Alex Bogdanovic.

Inače, tijekom cijelog turnira je Dodig bio 'u ratu' sa linijskim sucima, s kojima je vrlo često imao sukobe.