Nevjerojatna statistika

Najbolja tenisačica svijeta napravila pravo čudo: Izvukla nemoguću situaciju!

Ne tešku je kušnju najbolju svjetsku tenisačicu Viktoriju Azarenku, i dalje neporaženu na WTA Touru ove godine, u srazu osmine finala turnira Premier Mandatory kategorije u Miamiju stavila Slovakinja Dominika Cibulkova...

Imala je 18. tenisačica svijeta, inače proteže hrvatskog trenera Željka Krajana, 6-1 i 5-2 vodstvo, te je dobila 10 od prvih 11 gemova (4-0 imala je vodstvo u drugom setu) kada je Bjeloruskinja počela okretati meč. Na kraju je slavila 1-6, 7-6(7), 7-5 nakon dva sata i 47 minuta igre.

Imala je Cibulkova prilika i u posljednjem setu. Do samog je kraja meča bilo krajnje neizvjesno i izjednačeno, a na prvoj meč lopti za Azarenku poslala je relativno sigurnu forhend-paralelu protiv suparnice na mreži preduboko, u aut.

Konačna statistika kaže da je Cibulkova osvojila deset poena više od pobjednice (110-100), zabila tri puta više winnera (46-15) i promašila 15 udaraca više (53-38 u nepisiljenim pogreškama).

Svejedno je u dvoboju dviju 22-godišnjakinja izgubila sedmi put u osmom njihovu međusobnom ogledu. Posljednji su put igrače prije godinu dana baš na Key Biscayneu. I tada je Azarenka, pobjednica Miamija 2009. i 2011. godine, slavila u trima setovima.

U četvrtfinalu će svoju 27. ovogodišnju pobjedu Azarenka tražiti protiv Francuskinje Marion Bartoli. (TS)