Bit će odličan meč

Nadal teškom mukom do polufinala i velikog okršaja s Fedexom!

Španjolski tenisač Rafael Nadal posljednji je polufinalist ATP turnira iz serije Masters 1000 koji se ovog tjedna igra u Indian Wellsu...

Nadal je po četvrti put zaredom bio bolji od Argentinca Davida Nalbandiana, ovog puta sa 4-6, 7-5, 6-4.

Baš kao i u svakom meču koji je dobio protiv Nalbandiana dosada, Nadal se dosta mučio. Naime, nakon što je Nalbandian dobio prva dva međusobna dvoboja protiv Nadala, Španjolac je nanizao četiri pobjede (jedna predajom Argentinca), ali je svaki susret dobio na tri seta.

Prvi set je, unatoč boljoj igri Španjolca, pripao Argentincu. Prijetio je i prijetio Nadal na Nalbandianovom servisu, ali je ključan servis-gem seta ipak pripao Argentincu. Pri rezultatu 5-4 za Nalbandiana, Nadal je dotada izgubio pet poena u četiri servis-gema, a onda je ispustio četiri (poena) zaredom za gubitak prvog seta. Nalbandian je završio prvu dionicu fantastičnom forhend-paralelom.

Imao je Argentinac više prilika (2) za oduzimanje početnog udarca u drugome setu, ali je, poput Nalbandiana u prvome, Nadal u samoj završnici oduzeo servis svome suparniku. Bilo je 5-5 kada je Španjolac breaknuo Nalbandiana i onda svojim servisom zaključio set.

Nakon toga igra Argentinca se pomalo i raspala pa je Nadal u 1. gemu odlučujućeg seta oduzeo servis Nalbandianu, te je stečenu prednost održavao do kraja meča.

Nadal se tako priključio Federeru u polufinalu. Švicarac je nešto ranije bio bolji od drugog Argentinca Juana Martina Del Potra (6-3, 6-2). Drugi polufinalni par čine Amerikanac John Isner i prvi tenisač svijeta Novak Đoković. (TS)