Švedska ima novog junaka

Čudo u Parizu: Soderling srušio Nadala s trona nakon 4 godine!

Gotovo je s dominacijom Rafaela Nadala u Roland Garrosu. Švedski heroj Robin Soderling zaustavio je prvog igrača svijeta u osmini finala, pobjedivši ga 6:2 6:7 6:4 7:6. Riječ je o prvoklasnoj senzaciji kojoj se apsolutno nitko nije nadao!

Robin Soderling, 25. igrač svijeta i osvajač 3 ATP turnira u karijeri, pamtit će ovaj dan do kraja života. Uspio je pobijediti prvog igrača svijeta i u Roland Garrosu nepobjedivog Rafaela Nadala u meču u kojem Rafa nije briljirao, ali i takav je obično nepobjediv.

Šveđanin je sjajno započeo meč i stigao uvjerljivo do prvog seta rezultatom 6:2. Međutim, u drugom setu Nadal je uzvratio u tie-breaku rezultatom 7:2 i svi smo pomislili da će se stvari vratiti u 'normalu'. Ipak, Šveđanin ne posustaje i ponovo dolazi do prednosti, nakon što je i treći set dobio 6:4. U četvrtom setu Soderling je vratio break zaostatka i u tie-breaku slavio 7-2 te odnio pobjedu kojoj se sigurno nije nadao!

Šveđanin je imao sjajnu realizaciju break prilika (5 od 6), Nadal tek 2 od 4. Soderling također je imao strahovitih 59 izravnih poena naspram 34 prvog igrača svijeta, ali i 61 neforsiranu pogrešku. Međutim, ono što je vjerojatno odlučilo ovaj meč bilo je 28 neprisiljenih pogrešaka Nadala, što je za njega zapravo mnogo. Veliki šampion jednostavno nije imao svoj dan, a Soderling je to iskoristio u velikom stilu.

Podsjetimo, Nadal NIKAD nije izgubio u Roland Garrosu, a zapravo ga nitko nije ni ugrozio u posljednje četiri godine kada je osvajao turnir. Imao je Rafa niz od 31 pobjede zaredom na crvenoj zemlji Pariza. Ipak, 25-godišnji Šveđanin kojeg su kao mlađeg svi doživljavali kao velikog talenta no i kao 'slabog u glavi', odlučio je velikana skinuti s trona i u tom naumu je i uspio.