'Jednog dana sam morao i izgubiti'

Nadal: Moram se naučiti prihvaćati poraze

Nakon poraza u osmini finala Roland Garrosa, koji je iznenadio teniski svijet, Španjolac Rafael Nadal tvrdi da ga Soderling nije iznenadio načinom igre...

I to se dogodilo. Prvi tenisač svijeta i 1. nositelj izgubio je prvi meč u Roland Garrosu i tako ostao izjednačen sa Šveđaninom Björnom Borgom koji je na pariškoj crvenoj zemlji četiri puta dizao pobjednički pehar.

Jednog dana sam morao izgubiti i sada se moram naučiti prihvaćati poraze na isti način na koji sam do sada prihvaćao pobjede

Zanimljivo, Borgov rekord sačuvao je njegov sunarodnjak Robin Soderling.

'Uvjeravao sam sebe da igram meč kao i svaki drugi. U svakom momentu sam pokušavao igrati opušteno kao da sam na treningu, a u pobjedu sam počeo vjerovati tek kod 4-1 u odlučujućoj igri četvrtog seta', izjavio je presretni Soderling koji je nakon velike pobjede dobar dio opreme poklonio gledateljima.

Ipak, švedski tenisač je imao i velike riječi za Nadala. 'On se sada sigurno ne osjeća dobro, ali je za mene najbolji igrač na zemlji u povijesti tenisa', zaključio je Soderling.

S druge strane, Španjolac je pokušao objasniti uzroke poraza.

'Nije me ničim iznenadio jer sam bio svjestan njegove kvalitete i koliko opasan protivnik može postati. Ja nisam igrao baš najbolji tenis. Lopte su mi bile prekratke, nisam mogao kvalitetno napadati, što je njemu olakšalo posao', izjavio je Nadal i dodao kako ovaj poraz nije kraj svijeta.

'Izgubio sam, ali to ne shvaćam tragično. Jednog dana sam morao izgubiti i sada se moram naučiti prihvaćati poraze na isti način na koji sam do sada prihvaćao pobjede', rekao je prvi svjetski tenisač nakon oproštaja od drugog Grand Slama sezone.

Koliko je velik uspjeh ostvario Robin Soderling reći će i slijedeći podaci. Nadal je na Roland Garrosu od 31 susreta u kojima je zaredom slavio izgubio svega 7 setova, od čega je osvojio posljednja 32 seta. Ukupno je na zemljanoj podlozi, ukoliko računamo ATP turnire i Grand Slamove pobijedio u 179 susreta, dok je poražen svega 16 puta...