Treće kolo Roland Garrosa

Nadal i Đoković uvjerljivi, Isner ispao nakon 12 spašenih meč lopti

Rafael Nadal pobijedio je u 3. kolu ovogodišnjeg izdanja Ronald Garrosa Talijana Fabija Fogninija sa 7:6(5), 6:4, 6:4.

Kralj zemljanih terena, sedmerostruki pobjednik ovog kultnog turnira, ovoga je puta uspio slaviti glatko, nakon što je u prva dva kola protiv Nijemca Daniela Brandsa i Slovaka Martina Kližana gubio po jedan set.

Nadalu će sljedeći protivnik biti Japanac Kei Nishikori, a njihov je meč na rasporedu u ponedjeljak na Španjolčev 27. rođendan.

U maratonskom meču koji je trajao četiri sata i 37 minuta Nijemac Tommy Haas izborio je osminu finala pobjedom nad Amerikancem Johnom Isnerom. Bilo je 7:5, 7:6(4), 4:6, 6:7(10), 10:8 za 35-godišnjeg Nijemca, najstarijeg igrača u ždrijebu, koji je propustio 12 meč-lopti prije nego li je uspio dokrajčiti svog protivnika.

U konkurenciji tenisačica ispala je sedma nositeljica, Čehinja Petra Kvitova. Bolja od vimbldonske pobjednice iz 2011. bila je u 3. kolu Amerikanka Jamie Hampton, 54. tenisačica svijeta, sa 6:1, 7:6(7).