Ispalo šest nositeljica

Na startu se oprostile mlade hrvatske nade, no dan su obilježila dva šoka

Noćas je započeo prvi Grand Slam turnir sezone za tenisače i tenisačice - Australian Open. Nažalost, već na startu Hrvatska je ostala bez dvoje predstavnika...

Nakon sat i 15 minuta igre od glavnog se turnira oprostila mlada Dubrovčanka Ana Konjuh, koja je s 4-6, 4-6 bila poražena od Slovakinje Magdalene Rybarikove. Bio je to drugi susret ove dvije tenisačice, nakon što je prošle godine u Istanbulu slavila naša predstavnica s 2-1 u setovima.

Konjuh je u pet navrata ispuštala svoj servis, dok je bila maksimalno efikasna u prilikama protiv servisa (3-3). Relativno nizak postotak ubačaja prvog servisa (52) koštao je Konjuh boljeg rezultata u ovom susretu, s obzirom da je nakon drugog servisa osvajala tek 44 posto poena.

Od turnira se oprostio i Borna Ćorić od kojeg je sa 6-3, 4-6, 5-7, 4-6 bio bolji 29. nositelj Jeremy Chardy. Ćorić je sjajno otvorio susret uzevši prvi set s dvostrukim breakom prednosti, no potom više nije uspio oduzeti početni udarac svom suparniku do kraja dvoboja. Chardy je po jednom u svakom idućem setu radio break, što je bilo dovoljno za prolazak u 2. kolo.

Prvi dan Australian Opena obilježila su i dva šoka u ženskom dijelu ždrijeba. Peta nositeljica Ana Ivanović poražena je od Čehinje Lucie Hradecke, koja je do glavnog turnira došla kroz kvalifikacije. Prvi je set glatko uzela srpska tenisačica rezultatom 6-1, međutim do kraja meča je osvojila još samo pet gemova (3-6, 2-6).

Drugi šok priredila je Rumunjka Irina-Camelia Begu, koja je sa 6-4, 0-6, 6-1 bila bolja od devete nositeljice Angelique Kerber. Bio je to čudan dvoboj s pregršt breakova u kojem se činilo da će Njemica ipak okrenuti dvoboj nakon 6-0 u drugom setu, no Rumunjka je od rezultata 1-1 u trećem osvojila svih pet gemova do kraja susreta.

Dosada je ispalo već šest nositeljica, što se, prema tvrdnji organizatora, nije dogodilo više od 10 godina.

Spomenimo i da je pobjedu ostvario Rafael Nadal, koji je sa 6-3, 6-2, 6-2 bio bolji od Rusa Mihaila Južnija. Prva je to pobjeda španjolskog tenisača u ovoj sezoni, s obzirom da je upisao poraz na startu turnira u Dohi od Nijemca Michaela Berrera, 127. igrača svijeta.