Puno nervoze kod Britanca

Murray nakon tri sata borbe izbacio Karlovića s Wimbledona

U 2. kolu Wimbledona domaća uzdanica i 4. nositelj Andy Murray više od tri sata lomio je otpor hrvatskog tenisača Ive Karlovića i na koncu slavio sa 7-5, 6-7(5), 6-2, 7-6(4)...

Puno je nervoze u redove britanskih ljubitelja tenisa svojim nastupom protiv Andyja Murraya unio Ivo Karlović, ali je na kraju pobjeda ipak pripala 4. igraču svijeta.

Odlično je hrvatski Davis Cup reprezentativac otvorio dvoboj oduzevši servis već u prvom gemu, no odmah je u narednom izgubio vlastiti početni udraca i vratio Murraya u meč. Ključnim se u prvoj dionici pokazao 12. gem u kojem je na break i set-loptu, Karlović napravio dvostruku pogrešku.

U drugom setu obojica su držala servise do 13. igre u kojoj je "div sa šalate" odigrao nekoliko sjajnih poteza i vratio rezultat u egal.

Uslijedio je pad u Karlovićevoj igri u trećem setu kojeg Britanac s dva oduzeta servisa lako dobija sa 6-2, a ponovo je u četvrtom viđen odličan tenis i velika borba do zadnjeg poena.

Kod rezultata 2-2 u tie-breaku linijska sutkinja je po 4. puta u susretu dosudila prijestup kod servisa hrvatskom tenisaču koji potom gubi poen na svom početnom udarcu. Međutim, Karlović nemavši više što kalkulirati, agresivno napada Murraya u narednim poenima i kod 3-3 vraća mini-break. Odlučujući je potom bio novi oduzeti servis Murraya za 5-4, a Karlović je u želji za novim poravnanjem s dvije pogreške pripomogao Britancu da dođe do 7-4.

Bio je ovo četvrti sraz Murraya i Karlovića i četvrta pobjeda britanskog tenisača koji će u 3. kolu igrati protiv boljeg iz meča Cipranina Marcosa Baghdatisa i Bugara Grigora Dimitrova. (TS)