Škot gubio živce

Murray izgubio 'dobiveno' finale s Đokovićem: Lomio rekete i urlao!

Srpski tenisač Novak Đoković pobjednik je ATP turnira iz Masters serije 1000 u Šangaju. U finalu protiv Andyja Murrayja slavio je sa 5-7, 7-6(11), 6-3, spasivši pet Britančevih meč-lopti...

Imao je Murray sve u svojim rukama, dobiveni prvi set, vodstvo 5-4 u drugom i servis za meč, odnosno treći uzastopni naslov u Šangaju. Ali je na kraju dopustio Đokoviću preokret.

Imao je Murray četiri meč-lopte u tie-breaku drugog seta, od čega dvije vezane pri vodstvu 6-4, ali je srpski tenisač u odlučujućim trenucima ostao mirniji i na kraju je do pobjede došao nakon tri sata i 21 minute igre realiziravši vlastitu treću meč-loptu.

Bio je ovo 16. međusobni ogled ove dvojice igrača i deveta pobjeda Đokovića. Njome je ujedno prekinuo negativan mini-niz od dva uzastopna poraza od Škota, uključujući onaj u finalu US Opena.

Đokoviću je osvojeni naslov bio peti ovosezonski, 33. ukupno u karijeri, kao i 13. na turnirima iz Masters serije 1000. Murray je ostao na tri ovosezonska i 24 naslova ukupno u karijeri.(TS)