Roland Garros

Murray: Čilić je vrlo opasan protivnik, ali...

Protivnik Marina Čilića u osmini finala, Britanac Andy Murray, svjestan je kako neće lako do četvrtfinala preko našeg tenisača. Ipak, smatra kako će mu pobjede nad Čilićem iz prethodnih dvoboja pomoći da upiše i novu...

I Murray i Čilić prvi put igraju u osminu finala Roland Garrosa, i jedan i drugi u trećem nastupu na seniorskom turniru. No, dok je Čilić dobio sva tri meča bez izgubljenog seta, Murray se daleko više mučio. U 2. kolu protiv Talijana Potita Staracea, Škot je uspio preokrenuti zaostatak 5-1 u trećem setu, pri rezultatu 1-1 u setovima. Srbin Janko Tipsarević imao je, pak, protiv Murrayja 5-2 u prvom setu uz dvostruki break. Ipak, Tipsarević nije uspio završiti posao, a nakon što je izgubio i drugi set, predao je meč zbog ozljede prepona.

'Susret s Čilićem bit će pravi test za Andyja. Čilić je u odličnoj formi', kazao je Tipsarević.

Ni Škot se ne zavarava da ga protiv najmlađeg tenisača među prvih 20 na svijetu očekuje teška borba.

'Čilić ima odličnu igru, vrlo je opasan. Vrlo je dobar igrač, ali, pobijedio sam ga u prethodna dva meča i ta će mi iskustva pomoći i u sljedećem', rekao je Murray.

U susretu za ostanak u Svjetskoj skupini Davis Cupa 2007. u Wimbledonu, Murray je pobijedio Čilića 3-6, 6-4, 6-2, 4-6, 6-3, a prošle godine na dvoranskom turniru u Madridu bilo je 7-5, 7-6 za Škota. No, ono što Murray nije spomenuo, jest činjenica da je od Čilića izgubio u Roland Garossu 2005., ali na juniorskom turniru. Marin je bio bolji u polufinalu 7-5, 6-3, čime je trasirao put do naslova pobjednika.