Ide na Schiavone

Mirjana Lučić briljira na svom sretnom turniru

Hrvatska 30-godišnja tenisačica Mirjana Lučić, 119. igračica svijeta, nastavila je s pobjedama na WTA turniru u francuskom Strasbourgu, na zemljanoj podlozi...

Nakon što je u kvalifikacijama dobila tri meča, Lučić je u 1. kolu glavnog ždrijeba svladala 28-godišnju Britanku Anne Keothavong, 76. na WTA ljestvici, 2-6, 7-5, 6-4 nakon dva sata i 23 minute igre. Bio je to njihov treći meč i druga pobjeda hrvatske tenisačice.

Obje su igrečice napravile po pet breakova, ali je Lučić to učinila iz samo sedam šasni, a Keothavong iz 15. Hrvatica je napravila čak 14 dvostrukih pogrešaka, a zadnju od njih kod vodstva 5-3 u trećem setu na 30-30, čime je omogućila svojoj suparnici povratak u meč. No, osvojila je sljedeća tri poena i tako nastavila s dobrim rezultatima na ovom turniru. Kao 15-godišnjakinja je 1997. godine iz kvalifikacija stigla sve do finala glavnog ždrijeba, u kojem je izgubila od legendarne Njemice Steffi Graf. Prošle godine je opet prošla kvalifikacije i stigla do četvrtfinala glavnog ždrijeba.

Računajući i kvalifikacijske mečeve, Mirjana Lučić sada u Strasbourgu ima sjajan omjer od 16 pobjeda i dva poraza!

U 2. kolu će Lučić igrati protiv druge nositeljice i pobjednice Roland Garrosa prije dvije godine, Talijanke Francesce Schiavone, koja je u 1. kolu pobijedila Rumunjku Alexandru Cadantu 6-1, 6-2 nakon 70 minuta igre. Njih dvije sastale su se lani u 2. kolu US Opena, kada je 31-godišnja Talijanka ispustila samo dva gema u meču. (TS)