čeka je halep

Mirjana Lučić-Baroni prošla u 2. kolo Roland Garrosa

Mirjana Lučić-Baroni plasirala se u drugo kolu Roland Garrosa. Danas je za sat i 52 minute pobijedila Amerikanku Lauren Davis sa 6:3, 3:6 i 6:3.

U prvom setu naša je predstavnica povela sa 2:0, ali je odmah i izgubila servis, no nakon rezultata 3:3 osvojila je tri uzastopna gema i povela 1:0. U drugom setu Amerikanka se vratila u igru, jedan break u osmoj igri bio joj je dovoljan za izjednačenje. U odlučujućem setu Lučić je zaigrala sjajno i povela 5:1, onda malo 'zadrhtala' kod servisa za meč, ali kod vodstva 5:3 bila je sigurnija i okončala susret.

Bila joj je to prva pobjeda protiv Davis u njihovu četvrtom međusobnom ogledu, a u drugom kolu igrat će protiv treće nositeljice, Rumunjke Simone Halep, koja je sa 7:5, 6:4 bila bolja od Ruskinje Rodine.