1997. i 2006.

Mirjana Lučić-Baroni izgubila drugo finale u životu na istom mjestu nakon 19 godina

Hrvatska tenisačica Mirjana Lučić-Baroni poražena je u finalu WTA turnira u Strasbourgu od Francuskinje Caroline Garcia 4-6, 1-6.

Hrvatskoj tenisačici je ovo bilo peto finale u karijeri i drugi poraz, a zanimljivo i prvi poraz je doživjela u Strasbourgu i to prije 19. godina. Tada je kao 15-godišnjakinja izgubila od tada najbolje tenisačice svijeta Steffi Graf 2-6, 5-7.

Lučić-Baroni je očajno ušla u meč protiv 22-godišnje Francuskinje. Garcia je u prvom setu povela 3-0, imala je i 5-1, no Lučić-Baroni se vratila u igru smanjivši na 4-5. Servirala je za 5-5, no ponovo je izgubila servis, a time i set. U drugom setu gledali smo sličnu priču. Francuskinja je ponovo je povela 5-1, no ovoga puta nije ispustila prednost. Odmah je osvojila i šesti gem za konačnih 6-4, 6-1 nakon sat i 15 minuta igre.

Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda francuske tenisačice. Posljednji su odigrale u prvom kolu turnira u Miamiju ove godine, gdje je Garcia slavila sa 2-6, 6-1, 6-3.

Za Garciju je ovo bila druga titula u četvrtom finalu, a jedini je naslov do sada je osvojila u Bogoti 2014.