Stao nakon prvog seta

Miami: Genij se gasi, Federer nemoćan protiv Đokovića

Novak Đoković je još jednom pokazao da je ove sezone postao ranjiviji nego ikad. Roger Federer se još jednom nije dokopao ni finala. Ah ni finala, malo smo malodušni ali kad je Federer u pitanju godinama smo ga vezali samo uz termine pobjede i finala. Sada to više očito više nije realnost.

Srpski tenisač Novak Đoković izborio je plasman u finale ATP teniskog turnira u Miamiju nakon što je u polufinalnom ogledu pobijedio Švicarca Rogera Federera 3:6, 6:2, 6:3.

Bila je to treća Đokovićeva pobjeda u dosadašnjih devet susreta protiv bivšeg najboljeg tenisača svijeta. Dobio ga je i 2008. godine u Australian Openu, te godinu dana ranije na Mastersu u Montrealu.

Nakon što je osvojio prvi set činilo se kako će Federer bez većih problema do pobjede. No u ostatku meča Švicarac nije izgledao kao tenisač koji je godinama bio svjetski broj 1. Federer je sakupio čak 47 neforsiranih pogrešaka, te osvojio samo 57 posto prvog servisa.

Đoković će u finalu igrati protiv pobjednika dvoboja Britanca Andyja Murraya i Argentinca Martina Del Potra.