Masters u Miamiju

Miami bez 'hrvatskog derbija': Čilić 'osvećuje' Karlovića!

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije uspio osigurati "hrvatski derbi" na ATP turniru u Miamiju, iz Masters serije 1000. U dvoboju dvometraša Argentinac Juan Martin del Potro je slavio sa 7-5, 6-4...

Tako će u idućem kolu Del Potro igrati protiv Marina Čilića. Kroz cijeli meč Karlović nije imao niti jednu break-priliku i uglavnom je statirao na servis jedanaestog nositelja na turniru. Jedina mu se, donekle, šansa otvorila u zadnjem gemu meča kada je Del Potro servirao za pobjedu. Imao je Karlović 15-30 i izjednačenje, ali je na tome i ostalo. Bio je to njihov treći međusobni meč u karijeri i druga pobjeda za najboljeg argentinskog tenisača.

Recimo da je Del Potro osvojio prvih 14 poena na vlastiti servis, što je jedan od primjera koliko je dominirao na svom početnom udarcu, pogotovo tijekom prvog seta. Ipak, Karlović se držao do 5-5 i tada prvi put ispustio servis. Od tih 5-5 u prvom setu Del Potro je uzeo četiri gema zaredom. Poveo je 7-5, 2-0 i nakon toga držao meč u svojim rukama.

Idući meč je, dakle, dvoboj Del Potra i Čilića. Bit će to njihov šesti međusobni meč, a trenutačno Del Potro vodi s 3-2.

Recimo i da je uspješno na turniru svoj posao započeo Novak Đoković, prvi tenisač svijeta koji brani prošlogodišnji naslov. U 2. kolu je Đoković pobijedio Marcosa Baghdatisa sa 6-4, 6-4.

Federer nastavlja s pobjedama

Švicarski tenisač Roger Federer nastavlja s nizom pobjeda na ATP turnirima. U svom prvom nastupu u Miamiju, turniru Masters serije 1000, je pobijedio Amerikanca Ryana Harrisona 6-2, 7-6(3).

"Američkog tenisača je uvijek teško pobijediti na američkom tlu", rekao je poslije meča Federera. Nakon polufinala US Opena i tadašnjeg poraza od Novaka Đokovića, Švicarac je upao u opasno dobru seriju: dobio je 40 od 42 meča!

U Miami je Federer došao nakon tri osvojena turnira. Najbolji je bio u Rotterdamu, Dubaiju i prošlog tjedna u Indian Wellsu. Inače, protiv Harrisona je trebao i ranije završiti meč. Imao je 5-2 u drugom setu, ali je dopustio povratak suparnika i igranje tie-breaka u drugoj dionici gdje nije napravio krivi korak.

Idući suparnik mu je stari znanac Andy Roddick. Igrat će već 24 put na ATP turnirima, a dosadašnja bilanca je 21-2 za Švicarca.

Kod tenisača je od nositelja ispao Španjolac Feliciano Lopez kojeg je svladao sunarodnjak Albert Ramos u dva seta. Sa 6-4, 6-4 je David Ferrer prošao Australca Bernarda Tomica, a dva seta su bila dovoljna za pobjede i Fishu, te Monfilsu.

Kod djevojaka je ispala Kim Clijsters. U belgijskom duelu je Yanina Wickmayer slavila sa 6-4, 7-6(5). Serena Williams je ponudila Roberti Vinci samo tri gema (6-2, 6-1), dok je Marija Šarapova izgubila šest protiv domaće tenisačice. (TS)