Teška pobjeda

Melzer preko Haasea do prvog finala na Zagreb Indoorsu

Austrijanac, inače četvrti nositelj, izbacio je nizozemskog tenisača rezultatom 7:6(2), 6:3...

Jürgen Melzer prvi je finalist ovogodišnjeg Zagreb Indoorsa! Austrijski tenisač, inače četvrti nositelj turnira, u svoj prvi finale u Zagrebu ušao je nakon pobjede nad Nizozemcem Robinom Haaseom 7:6(2), 6:3. U prvom setu Melzer nije dozvolio ni jednu priliku za break, dok sam nije iskoristio ni jednu od četiri šanse da oduzme servis protivniku, pa je o svemu odlučivala 13. igra u kojoj je Austrijanac dominirao. U drugom setu Melzer je čak dvaput oduzeo servis protivniku i došao do laganih 6:3.

"Bila je teška pobjeda, igrao se vrlo kvalitetan tenis, posebno u prvom setu. Igrao sam dosta agresivno s crte i zadovoljan sam s time, kao i sa servisom", rekao je Melzer nakon pobjede, a na pitanje koga želi u finalu, malo se našalio:

"Valjda moram reći da želim Čilića u finalu! No, bit će teško s kim god da igram, dat ću sve od sebe." (Agencija VLM)