breaking news !: Milanović: "Ovo je priprema za državni udar. To im neće proći, nemojte se bojati!"
PBZ Zagreb Indoors

Karlović odigrao možda i najbolji meč u Zagrebu, Baghdatis preokrenuo

Premda je i prvi set trebao ranije riješiti, hrvatski tenisač Ivo Karlović bez problema je slavio protiv Slovenca Blaža Kavčiča 7-6(2), 6-3 u 1. kolu zagrebačkog ATP turnira...

Za sat i 23 minute igre 8. nositelj Ivo Karlović odigrao je možda i najbolji meč u dosadašnjim nastupima na svim izdanjima PBZ Zagreb Indoorsa. Hrvatski Davis Cup reprezentativac poveo je u prvom setu s 5-2 i kada su gledatelji u Domu sportova očekivali siguran servis gem za 6-2, Kavčič je odigrao nekoliko odličnih reterna te se vratio u set oduzevši "divu sa Šalate" njegov početni udaraca bez izgubljenog poena. Do kraja seta obojica su čvrsto držala svoj servis, a u odlučujućoj igri je Karlović dominirao i brzo došao do 7-2.

U drugom setu je Karlović zaigrao još bolje u polju, pa Slovenac nije imao previše šansi. Drugim breakom i iskorištenom prvom meč loptom hrvatski tenisač je izborio 2. kolo gdje ga očekuje bolji iz dvoboja Izraelca Dudija Sele i Nijemca Andreasa Becka.

Baghdatis preokretom do 2. kola

Cipranin Marcos Baghdatis uspio se vratiti nakon izgubljenog prvog seta, te na kraju svladati češkog tenisača Lukaša Rosola 4-6, 6-3, 6-3 u 1. kolu PBZ Zagreb Indoorsa.

Pobjednik iz 2007. godine i 6. nositelj zagrebačkog ATP turnira dva je seta tražio svoj početni udarac. Naime, u prva dva seta Baghdatis je vrlo loše servirao da se konačnih 48 posto ubačenih prvih servisa i ne čini tako lošim jer je u trećem setu taj statistički element podigao na 67 posto.

Bio je ovo dvoboj s puno prilika za break i jednako tako puno oduzetih servisa, a nakon sata i 51 minute igre Cipranin je slavio jer je bolje iskorištavao prilike za obrat. Ukupno je u meču realizirao polovicu, odnosno 6 od 12 break lopti, dok je Rosol iskoristio 4 od 7 šansi.

Kada je Baghdatis u odlučujućem setu podigao postotak ubačenih prvih servisa Čeh nije uspio doći niti do jedne prilike za obrat, pa je Baghdatis s dva breaka mirno priveo meč kraju.

U drugom kolu ciparskog tenisača očekuje ogled s još jednim Lukaszom, ovaj puta Poljakom Kubotom koji je u 1. kolu razbio talijanskog kvalifikanta Mattea Violu sa 6-2, 6-1.
Baghdatis i Kubot su se jednom sastali, i to lani u Brisbaneu, a laganu pobjedu s dva puta po 6-2 ostvario je Cipranin.

Melzer nastavio niz, Južnij izbacio pobjednika iz 2008.

Austrijski tenisač Jürgen Melzer uspješan prolaz kroz kvalifikacije okrunio je u 1. kolu gdje je pomeo s terena Nijemca Philippa Petzschnera, dok je Mihail Južnij bio bolji od Sergeja Stahovskog.

Nakon što nije dobio traženu pozivnicu organizatora za glavni ždrijeb u kojem bi zauzeo poziciju 2. nositelja, 41. igrač s ATP ljestvice Jürgen Melzer odlučio je igrati kvalifikacije zagrebačkog ATP turnira i čini se donio ispravnu odluku. Nakon lagane tri kvalifikacijske pobjede Austrijanac je vrlo dobro upoznao podlogu i sakupio samopouzdanje, pa je na startu glavnog ždrijeba za samo 50 minuta pregazio 56. tenisača svijeta, Nijemca Philippea Petzschnera sa 6-1, 6-3, te tako došao do prve pobjede u njihova četiri međusobna ogleda. U slijedećoj rundi Melzera očekuje susret s 5. nositeljem Talijanom Andreasom Seppijem s kojim ima omjer 3-3.

Četvrti nositelj Ukrajinac Sergej Stahovskij koji je kao lucky looser 2008. godine osvojio PBZ Zagreb Indoors zaustavljen je već u 1. kolu. Ždrijeb ga nije mazio jer je morao na megdan s vrlo kvalitetnim i, doduše prečesto nepredvidljivim, 3. nositeljem Rusom Mihailom Južnim. Južnij je bio bolji u dva seta sa 6-4 i 7-6(4), a za četvrtfinale će ruski tenisač odmjeriti snage s boljim iz dvoboja našeg Antonija Veića i Slovenca Grege Žemlje.