11. naslov u karijeri

Marin Čilić nakon maratonske borbe osvojio Delray Beach!

Marin Čilić je sa 7:6 (6), 6:7 (7) i 6:4 svladao Kevina Andersona i osvojio turnir u Delray Beachu. U tri posljednja tjedna je tako igrao tri finala i dva puta dizao pehar pobjednika...

Čilić je u meču koji je trajao više od tri sata mogao sve riješiti u drugom setu nakon što je prvog dobio i tie-breaku. Kod 5:3 je servirao za meč, ali je izgubio servis. Do kraja seta je propustio ukupno četiri meč-lopte i Južnoafrikanac je izjednačio na 1:1.

U odlučujućem setu Čilić je uzeo servis protivniku što je Anderson vratio, no kod 2:2 naš je tenisač napravio novi break. U posljednjem gemu je spasio 0:40, iskoristio svoju sedmu meč loptu i upisao pobjedu.

Čiliću je ovo 11. naslov u karijeri, a protiv Andersona sada u međusobnim susretima vodi 4:1. (Agencija VLM)