Osmi međusobni ogled

Čilić u 3. kolu Wimbledona na Berdycha

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je 3. kolo Wimbledona savladavši u 2. kolu Austrijanca Andreasa Haider-Maurera sa 3-6, 6-1, 6-4, 6-4...

Bio je ovo njihov drugi međusobni ogled nakon onog na tvrdoj podlozi u Beču 2010. godine, a Čilić je pobjedom izjednačio na 1-1.

Izuzev prvog seta, ostatak je meča pripao hrvatskom tenisaču koji je u tom dijelu imao kontrolu u svojim rukama. Međugorac je ispalio 17 asova, a suparniku je oduzeo servis u četiri navrata, iskoristivši 4 od čak 14 break-lopti. S druge strane, Čilić je pak svoj servis izgubio tek jednom i to u prvom setu.

Čilić će igrat protiv Tomaša Berdycha u 3. kolu Wimbledona. Češki tenisač, 6. nositelj turnira, slavio je u 2. kolu protiv Australca Bernarda Tomica 4-6, 7-6(5), 7-6(3), 6-1.

Bit će to njihov osmi međusobni ogled, a Berdych je dosad uspješniji s pet pobjeda.

Ono što je za Čilića bitno je da je dobio njihov jedini dosadašnji međusobni ogled na travnatoj podlozi igran 2013. godine u londonskom Queen's Clubu sa 7-5, 7-6(4).

Najbolji rezultat u Wimbledonu Berdych je ostvario 2010. godine kada je došao do finala (poraz od Nadala). Najbolji Čilićev rezultat na vimbldonskoj travi je plasman u osminu finala (2008. i 2012.). (TS)