Sljedeći su Španjolci

Marin Čilić i Ivan Dodig korak bliže olimpijskoj medalji

Hrvatski tenisači Marin Čilić i Ivan Dodig napravili su još jedan korak ka osvajanju medalje na olimpijskom teniskom turniru koji se igra u Wimbledonu u konkurenciji parova...

Dvojica Međugoraca u ogledu osmine finala pobijedili su Šveđane Johan Brunströma i Robert Lindstedta 6-3, 6-2 nakon samo 62 minute igre. Iskoristili su hrvatski predstavnici tri od četiri break-lopte, te spasili dvije koje su imali švedski tenisači. Za osvajanje prvog seta je Čiliću i Dodigu bio dovoljan jedan break u četvrtom gemu, dok su u drugom setu nakon zaostatka 1-0 osvojili pet gemova u nizu i priča je tu bila gotova. Uspjeh je tim veći ako znamo da je Lindstedt u zadnje tri godine redovito igrao finale parova u Wimbledonu.

U četvrtfinalu će naši tenisači igrati protiv Španjolaca Davida Ferrera i Feliciana Lopeza.

Dodajmo da su Brazilci Marcelo Melo i Bruno Soares u osmini finala svladali Čehe Tomaša Berdycha i Radeka Štepaneka 1-6, 6-4, 24-22 nakon 4 sata i 21 minute igre. U pitanju je najduži meč na dva osvojena seta u igri parova u povijesti olimpijskih igara po kriteriju broja gemova (63), kao i najduži treći set (46).

Marcelo Melo je, inače, stalni partner Ivana Dodiga na Touru. Njih dvojica ove godine su bili četvrtfinalisti na Roland Garrosu i Wimbledonu. Na olimpijskom turniru bi se mogli sastati u polufinalu kao suparnici...

Poraženi branitelji naslova Federer i Wawrinka

Švicarci Roger Federer i Stanislas Wawrinka, osvajači zlatne medalje u igri parova na prošlim olimpijskim igrama u Pekingu, na teniskom olimpijskom turniru koji se igra u Wimbledonu neće obraniti svoj naslov pobjednika.

Bolji od Federera i Wawrinke, koji su bili postavljeni za šeste nositelje, u ogledu osmine finala bili su Izraelci Jonathan Erlich i Andy Ram 1-6, 7-6(5), 6-3.

Izraelcima je za pobjedu bio dovoljan samo jedan break u meču, kojeg su napravili u četvrtom gemu trećeg seta. (TS)