Madrid: Federer i Nadal izgubili

Britanac Andy Murray i Francuz Gilles Simon igrat će u finalu ATP turnira tenisača iz "Masters serije" u Madridu. Murray je u polufinalu sa 3-6, 6-3, 7-5 svladao Švicarca Rogera Federera, Simon Rafaela Nadala 3-4, 7:5, 7-6.

Federer je igrao izvrsno u prvom setu i lako došao do pobjede, dok je u drugom Murray bio evidentno bolji, pa je uslijedio treći odlučujući set.

Prijelomni trenutak se dogodio kod 5-5 kada je Murray napokon slomio Federera, oduzeo mu servis i nakon toga smireno završio meč.

Murray je imao daleko više break prilika u meču (9-3), i sjajno je servirao, što mu je donijelo pobjedu.

U finalu je i nevjerojatni Gilles Simon, koji je nakon više od tri sata fantastičnog tenisa porazio prvog tenisača svijeta Rafaela Nadala sa 3:6, 7:5, 7:6 (6), spasivši na tom putu čak 17 od 22 break lopte s kojima se suočio.