Ljubo velikim preokretom do sudara s Đokovićem

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić igrat će u četvrtfinalu ATP turnira Masters serije 1000 u Madridu,a suparnik će mu biti treći igrač svijeta Novak Đoković.

U 3. kolu je Ljubičić pobijedio osmog nositelja Francuza Gillesa Simona 3-6, 6-4, 6-3. Bio je to njihov treći meč u karijeri i treća pobjeda hrvatskog tenisača. Jako dugo vremena nije izgledalo da Ljubičić može i ozbiljnije zaprijetiti, a kamoli pobijediti Simona. Naime, Ljubičić je radio mnogo grešaka, bio je neaktivan, a Simon je mirnom igrom došao do 6-3, 4-2 i 40-0 na servisu.

Egzekucija je izgledala neminovno, ali se tada probudio Ljubičić. Okrenuo je gem kod 4-2 za Simona sa pet poena u nizu i tada je prvi put došao do break lopte u meču i iskoristio je. Kod 5-4 za Ljubičića u drugom setu Simon je servirao za ostanak u toj dionici, te se kod 30-30 iznervirao zbog odluke suca. Doslovno je poklonio Ljubičiću set s dvije pogreške, čime se hrvatski igrač potpuno vratio u meč.

Treći set je počeo logično. Ljubičić je s breakom poveo 2-0, a potom je spasio 0-40 i još jednu break loptu pri tom rezultatu. Kada je poveo 3-0 Ljubičić je u nastavku posljednjeg seta čvrsto držao servis i došao do treće pobjede na zemlji, u 2009. godini, protiv Top 10 igrača.

Ranije je pobijedio Juana Martina del Potra, a u Madridu je pobijedio dvojicu francuskih igrača, Tsongu i Simona. Meč Ljubičića i Simona je trajao dva sata i 10 minuta. Simon je imao daleko više break prilika (12-5).

Naredni suparnik mu je treći igrač svijeta, Srbin Novak Đoković. U karijeri su igrali dva puta i rezultat je poravnat 1-1.

Prati nas na Instagramu!
Nogometaši Hajduka i Osijeka su saznali imena potencijalnih protivnika u 3. pretkolu Konferencijske lige.

Ako momčad Gennara Gattusa opravda ulogu favorita i svlada HB Torshavn, onda ih u trećem pretkolu čeka poraženi iz dvoboja Trabzonspor - Ružomberok.

Što se pak tiče Osječana, oni prvo moraju svladati Levadiu iz Tallinna, a onda u trećem pretkolu idu na pobjednika dvoboja između Zire i DAC.

📷 AFP
Rijeka saznala ime potencijalnog protivnika u 3. pretkolu Europske lige, a to će biti pobjednik dvoboja Šerif - Elfsborg.

📷 AFP
Domagoj Vida se nakon 14 godina oprostio od igranja za hrvatsku nogometnu reprezentaciju, a u nizu reakcija je i ona Matea Kovačića koji mu je posvetio zaista prekrasnu objavu.

"Koliko god mi ovo teško palo, a tebi sigurno još puno teže, baš sam sretan što smo imali priliku zajedno boriti se za najljepši dres i proslaviti najveće trenutke hrvatske reprezentacije. Voli te Kova!", poručio je Kovačić. ❤️🇭🇷