Ljubo 'sredio' Mathieua i ušao u 2. kolo Pekinga

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić pridružio se Marinu Čiliću u drugome kolu ATP 500 turnira u Pekingu, koji se uz nagradni fond od 2.1 milijuna američkih dolara igra na tvrdoj podlozi.

Za proboj u 2. kolo morao je pobijediti francuskog tenisača Paul-Henri Mathieua, a to je učinio nakon 7-6(8), 4-6, 6-1 i dva sata i 17 minuta dugoga meča.

Nakon što je Čilić dan ranije bio bolji od ruskog tenisača Igora Andrejeva 6-4, 6-4, za jedan sat i 23 minute igre, te je time, nakon poraza Ive Karlovića od Philippa Kohlschreibera (Nijemac slavio 7-6(6), 4-6, 6-1), hrvatski učinak u Pekingu doveo do 1-1, za novi se uspjeh pobrinuo 45. tenisač ATP-ove ljestvice.

Ljubičić je odigrao dva izjednačena seta protiv 34. svjetskog reketa da bi u posljednjoj dionici u potpunosti zagospodario terenom, te se plasirao u drugo kolo u kojem će igrati protiv Lukasza Kubota, koji je dobio Andyja Roddicka.

Čak 22 asa i 83 posto osvojenih poena nakon prvog udarca doveli su Ljubičića do druge pobjede u četvrtom međusobnom ogledu protiv Francuza i prve nakon US Opena 2003. godine. Dodajmo još samo da je Ljubičić u posljednjem setu osvojio 16 od 19 poena na svoj servis, te iskoristio obje break lopte. Kroz meč ih je iskoristio 3 od 5, a Francuz po jednu ponuđenu u prva dva seta.