Ljubičić obranio čast Vatrenih

Ivan Ljubičić kvalificirao se u 2. kolo ATP turnira u londonskon Queen's Clubu. Na startu turnira Ljubičić je uspio ono što naši nogometaši u subotu u Maksimiru nisu: svladao je Ukrajinca Sergija Stahovskija 4-6, 6-4, 6-4.

Ljubičić je Ukrajincu uzvratio za poraz u finalu PBZ Zagreb Indoorsa prošle godine, te poravnao međusobni omjer na 1-1. Do pobjede je stigao nakon jednog sata i 45 minuta igre.

Bio je to meč koji je igračima na primanju servisa nudio malo prilika. Stahovskij je prvi set osigurao u desetom gemu, kada je iskorstio prvu break, ujedno i set loptu. U drugom je Ivan breaknuo Ukrajinca u sedmom gemu, iskoristivši drugu break loptu. U trećem setu se sve najvažnije događalo na početku i na kraju. U drugom gemu je Ljubičić na svom servisu spasio 0-40, tri vezane break lopte, a potom je u devetom gemu nakon 15-40 iskoristio drugu break priliku. Sigurno je servirao za meč u kojem je zabio 17 asova, 10 više od Stahovskija, koji je na ovom turniru prošao kvalifikacije.

Ljubičić u Queen's Clubu igra treći puta u karijeri, a 2006. i 2007. godine igrao je u osmini finala. Za ponavaljanje istog rezultata morat će u 2. kolu pobijediti 6. nositelja, Amerikanca Jamesa Blakea, s kojim je dosad igrao pet puta i upisao četiri pobjede.

Podsjećamo, Marin Čilić je postavljen za 5. nositelja i u 1. kolu je slobodan. Ivo Karlović igrat će u utorak 1. kolu protiv Rusa Teimuraza Gabašvilija, protiv kojeg dosad još nikada nije igrao.