'Pao' Kubot: Ljubičić među osam najboljih u Pekingu!

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale pekinškog ATP 500 turnira nakon pobjede nad Poljakom Lukaszom Kubotom

Poljski kvalifikant Lukasz Kubot kreirao je veliko iznenađenje na startu turnira koji se uz nagradni fond od 2.1 milijun američkih dolara igra na tvrdoj podlozi u Pekingu. Bio je, podsjetimo, bolji od trećega nositelja Amerikanca Andyja Roddicka nakon sigurnih 6-2, 6-4.

Novo Poljakovo iznenađenje Ljubičić nije dopustio, te je u meču dugom dva sata i 35 minuta slavio 7-6(6), 4-6, 6-4 pobjedu. Sve je, ipak, možda moglo i ranije biti završeno da je 45. tenisač nakon dobivenog prvog seta u 13. dionici pokazao više koncentracije. Imao je prednost 4-3 u drugom setu, no potom i izgubio tri igre za redom, pa je meč svoj rasplet dobio tek nakon trećega seta.

Uvodnih 15-40 na servis Kubota Ljubičić u prvome gemu posljednje dionice nije uspio iskoristiti, ali je čvrsto držao svoj servis ne dopustivši Poljaku da mu ijednom priprijeti breakom. Svoju sljedeću priliku za oduzimanje suparnikova servisa hrvatski je tenisač dočekao u devetoj igri, iskoristio ju i potom sigurno odservirao za meč.