Ni vrištanje nije pomoglo...

Argentinska tenisačica Gisela Dulko pobijedila je u 2. kolu bivšu pobjednicu Wimbledona i 24. igračicu svijeta Mariju Šarapovu rezultatom 6:2 3:6 6:4.

San Marije Šarapove o povratku na sam svjetski vrh nije dugo trajao u Wimbledonu. Već u 2. kolu Marija se oprostila od turnira nakon žestoke borbe u tri seta protiv Argentinke Gisele Dulko, talentirane 45. tenisačice svijeta, inače sklone oscilacijama u igri.

Prvi set Šarapova je izgubila glatko 6:2, u drugom se probudila i izjednačila, no u trećem opet nije imala odgovora na raznoliku igru protivnice i nakon maratonskog posljednjeg gema kod 5:4 morala je priznati poraz.

Neizvjesni meč odlučile su nijanse: Šarapova je imala više izravnih poena (30-22), ali i više neprisiljenih pogrešaka (26-23), te čak 9 duplih servis greški, a 24-godišnja Dulko je bila tek malo uspješnija u realizaciji break prilika (5-12 naprema 4-11) i to joj je donijelo trijumf.

'Nisam u procesu povratka koji se događa preko noći. Moram naporno raditi da bih došla na razinu na kojoj sam bila,' rekla je Šarapova nakon meča i dodala:

'Uživam se nadmetati, zbilja je opet lijepo boriti se za poene, spašavati prilike suparnice i sve ostalo. Nisam nezadovoljna, vratit ću se na isto mjesto daleko jača.'

Šarapova će svoju novu priliku za veliki povratak tražiti u rujnu na US Openu.