Ostao tek Čilić

Kraj za Ivana Dodiga: Nije imao šanse protiv Del Potra!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio pretjerano dugo zadržati na olimpijskom turniru koji je u subotu započeo na travi Wimbledona. Lako ga je nadjačao Argentinac Juan Martin del Potro...

Deveti tenisač svijeta, Del Potro, pobijedio je u meču 1. kola, nakon samo jednog sata i osam minuta, sa 6-4, 6-1. Bio je ovo njihov drugi međusobni meč i druga Argentinčeva pobjeda.

Meč je odmah počeo Del Potrovim breakom kojeg je zadržao do kraja seta. Imao je Dodig šansu povratka, kod 3-2 za Del Potra je imao dvije vezane break-prilike (15-40), no nije ih iskoristio i one su bile jedine break-šanse Hrvata u meču.

U drugom je setu Dodig dobio prvi gem i nakon toga izgubio - šest zaredom. Del Potro je napravio u meču četiri break-gema, od osam šansi koliko je imao.

Dodig je u kratkom meču napravio čak 24 neforsirane pogreške, a Del Potro je uzeo čak 23 od 26 poena nakon prvog servisa.

Ispadanjem Dodiga od hrvatskih tenisača je "živ" ostao još samo prvi reket Marin Čilić koji će u 1. kolu igrati protiv Austrijanca Jürgena Melzera