78 minuta igre

Konjuh bez finala Hertogenboscha: Izgubila od Vihljanceve

Dubrovkinja je propustila previše prilika za oduzeti servis suparnici.

Hrvatska tenisačica 19-godišnja Ana Konjuh u subotu je u polufinalu travnatog WTA turnira u nizozemskom s-Hertogenboschu poražena od godinu dana starije Ruskinje Natalije Vihljanceve (74. na WTA listi) sa 3-6, 5-7 poslije sat i 18 minuta igre.

U prvom setu Konjuh je izgubila servis u četvrtom gemu, ali mogla ga je odmah vratiti jer je u sljedećem gemu imala dvije prilike za "break", ali ih nije iskoristila.

Nakon što je to preživjela, Ruskinja je sigurno privela prvi set u svoju korist.

Konjuh je u drugom setu izgubila servis ponovno u četvrtom gemu, ali uspjela se vratiti i poravnati na 3-3. No, kod rezultata 5-5 opet gubi servis.

Vihljanceva je došla do tri vezane "break lopte" (0-40). Konjuh je spasila jednu, ali drugu šansu Ruskinja je realizirala i tako je došla u prigudu da na svoj servis okonča meč, što je i učinila.