Konačan pad: Nadal ekspresno izbačen s ATP finala

Niti u drugom pokušaju na turniru ATP finala u londonskoj O2 Areni drugi tenisač svijeta Rafael Nadal nije uspio svladati svog suparnika, što znači i da je izgubio svaku šansu za prolazak skupine...

Nakon što ga je s dva puta po 6-4 prvoga dana završnog turnira osmorice najboljih svladao Robin Söderling, ljevoruki Španjolac pao je u dva seta (6-1, 7-6(4)) i od Rusa Nikolaja Davidenka koji je došao do četvrte pobjede u osmom ogledu karijere protiv Nadala.

Da nije u reprezentativnoj formi Nadal je ponovno potvrdio razočaravši pritom svoje navijače. Od kada je poražen u finalu ATP turnira u Madridu (17. svibnja) Španjolac u pravilu gubi od igrača iz Top 10 društva. Bio mu je ovo deveti ogled s nekima od njih, a nakon njega omjer pobjeda i poraza pogoršao je na 1-8.

Davidenko je bio kudikamo opasniji na terenu, a pogotovo se to vidjelo u prvome setu u kojem je Nadal slabo reagirao na svoj drugi servis (bez poena, 0/5) i u kojem nije obranio niti jednu od Rusu ponuđene dvije break-lopte.

Drugi set pokazao je ozbiljniju igru Španjolca koji je pri 5-4 za Davidenka uspio oduzeti servis suparniku koji je servirao za meč, a potom to još jednom ponoviti kod 6-5 za Rusa. Ipak, snage za konačan preokret u tie-breaku nije uspio ostvariti.

'Ovdje definitivno nisam došao fizički potpuno spreman, ali trudim se. Borim se za svaki poen, vraški to činim, ali je vidljivo da mi ne ide. Mnogo griješim, bekhend je definitivno veliki problem, ali imam se namjere truditi i dalje', ustrajan je Španjolac.

Tenisačima u skupini B preostalo je odigrati po još jedan susret. Sastaju se Nadal i Đoković, te Söderling i Davidenko.

ATP finale, skupina B, 2. kolo:

Davidenko - Nadal 6-1, 7-6(4)
Söderling - Đoković 7-6(5), 6-1

Redoslijed: 1. Söderling 2-0 (4-0 u setovima), 2. Davidenko 1-1 (3-2), 2. Đoković 1-1 (2-3), 3. Nadal 0-2 (0-4)