Ništa od četvrtfinala

Kerber prejaka za Konjuh u drugom kolu Stanforda

Mlada hrvatska tenisačica, 17-godišnja Ana Konjuh nije se uspjela plasirati u četvrtfinale WTA turnira u Stanfordu, bolja od nje je u susretu 2. kola bila 10 godina starija Njemica Angelique Kerber sa 6-4, 6-3 nakon sat i 13 minuta.

Protiv 14. igračice svijeta po Konjuh je kobna bila nedovoljno dobra igra na svom početnom udarcu. Mlada je Dubrovčanka imala tek 50 posto ubačenog prvog servisa, a ukupno je osvojila 27 od 55 poena na svom servisu. To je za posljedicu imalo pet gubitaka servisa što je bilo previše protiv iskusne Njemice.

Ana Konjuh je u prvom setu dva puta vraćala break zaostatka, ali je kod rezultata 5-4 za Kerber i po treći put izgubila igru na svom početnom udarcu, a samim time i set.

U drugom setu prva je do breaka prednosti stigla Konjuh povevši sa 2-1, ali odmah potom je izgubila servis. Angelique Kerber je svoje iskustvo pokazala i kod rezultata 4-3 kada je zaigrala agresivnije na servis Konjuh, te ostvarila odlučujući break za pobjedu.