Poznate sve polufinalistice

Kerber i Azarenka u polufinalu, Radwanska zaokružila četvorku

Njemica Angelique Kerber iskoristila je tek petu meč-loptu u četvrtfinalu Wimbledona protiv sunarodnjakinje Sabine Lisicki i svladala je nakon dva i pol sata igre sa 6-3, 6-7(7), 7-5…

Poslije trilera na središnjem terenu All England Cluba osma nositeljica si je ipak prokrčila put do pobjede i polufinala iako je to mogla napraviti puno ranije. U drugom je setu, naime, povela s 3-0, imala loptu i za 4-1, ali dopustila je Lisicki da se vrati u igru.

Potom je kod 5-4 u drugom setu Kerber imala prve dvije meč-lopte, istina na servis suparnice, a u tie-breaku još jednu. Ništa od toga nije iskoristila i meč je otišao u treći set u kojem je nakon niza preokreta 24-godišnja Kerber došla do novih prilika za okončanje dvoboja. Iskoristila je na koncu ukupno petu meč-loptu i izbjegla ponavljanje priče s nedavnog WTA turnira u Eastbourneu kada je u finalu propustila upravo pet meč-lopti protiv Tamire Paszek.

Kerber je tako došla do pobjede i u petom međusobnom ogledu s dvije godine mlađom sunarodnjakinjom.

Radwanska i Kirilenko su čekale da svoj meč završe Viktorija Azarenka i Tamira Paszek, a Bjeloruskinja je u tom dvoboju slavila sa 6-3, 7-6(4) poslije 109 minuta igre. Austrijanka je dobro namučila drugu nositeljicu koja je u drugom setu dvaput servirala za meč, kod 5-4 i 6-5. No, oba je puta 37. igračica svijeta napravila obrat i osigurala tie-break u kojem je Azarenka ipak osigurala pobjedu i meč protiv Serene Williams u polufinalu. Amerikanka je, podsjetimo, još ranije svladala braniteljicu naslova Petru Kvitovu.

Poljska tenisačica Agnieszka Radwanska posljednja je ovogodišnja polufinalistica Wimbledona. U vrlo dugom i više puta prekidanom meču pobijedila Ruskinju Mariju Kirilenko sa 7-5, 4-6, 7-5.

Napokon su nešto prije 22.30 po srednjoeuropskom vremenu Radwanska i Kirilenko dobile priliku završiti meč pod krovom i reflektorima. Premda je prijetio još jedan prekid, budući da se iza 23 sata u Wimbledonu ne smije igrati, treća nositeljica je bila dovoljno brza i breakom kod 5-5 si otvorila put ka pobjedi koju je i potvrdila u sljedećem gemu poslije ukupno dva sata i 50 minuta igre.

Poljakinji je to bila šesta pobjeda u osmom dvoboju protiv Kirilenko, a njome je prvi put u karijeri došla među četiri najbolje tenisačice na jednom Grand Slam turniru. Za ulazak u finale će igrati protiv osme nositeljice, Njemice Angelique Kerber. Radwanska je, podsjetimo, zadržala izglede i za prvo mjesto na WTA ljestvici, a jedina joj je konkurentica na tom putu Azarenka. (TS)